solve problem cereal factory has weekly fixed costs 47000 it costs 126 produce each box

solve this problem: A cereal factory has weekly fixed costs of $47,000. It costs &1.26 to produce each box of cereal. A box of cereal sells for $4.15. Express the profit function p(x) that gives the total weekly profit from x boxes of cereal.